Ravnilo za pomoč pri branju

S premikanjem miškinega kazalca po spletni strani vam bo ravnilo sledilo.
Da spletno ravnilo izklopite, uporabite tipko ESC ali gumb na levi strani strani za IZKLOP RAVNILA.

TEDEN SLOVENSKIH SPLOŠNIH KNJIŽNIC - TEDEN BREZPLAČNEGA ČLANSTVA

Vsem, ki še niste člani Knjižnice Dravograd podarjamo letno članstvo.

Če ne izpolnjujete PCT pogoja in nas trenutno ne morete obiskati, vam omogočamo spletni vpis https://plus.si.cobiss.net/opac7/rsu, lahko pa vam pristopno izjavo pošljemo po e-pošti.

Omogočamo vam tudi brezstično izposojo ali prevzem gradiva ob vhodu v knjižnico.

V petek, 19. novembra, pa lahko predolgo izposojeno gradivo vrnete brez zamudnine.

Žal moramo zaradi slabih epidemioloških razmer odpovedati dejavnosti, ki smo jih planirali v tem tednu (Alenko Kesar, ustvarjalno pravljično uro za otroke, Branje ob kavi). Te dejavnosti bomo izpeljali ob izboljšanju epidemioloških razmer.

Vesna Horžen, predsednica Združenja splošnih knjižnic, je ob praznovanju povedala:
″Rdeča nit letošnjega Tedna splošnih knjižnic je zelo preprosta, pa neizmerno pomembna.
To je BRANJE.
Čas, v katerem živimo, je pokazal, kako zelo pomembno je brati: zato, da smo pismeni in se učimo, da smo sočutni in spoštljivi, da znamo razmišljati in izraziti svoje misli,
da krajšamo čas našim bližnjim in sebi, da spoznavamo svetove, ki jih ne bi nikoli obiskali in ljudi, ki jih nikoli ne bi srečali.
Branje je pomembno zaradi vsega  naštetega,  predvsem pa zato, da ostanemo ljudje«.

AUDIBOOK