Elektronski viri

Do nekaterih elektronskih virov lahko dostopate tudi preko oddaljenega dostopa, torej od doma, ali s katerega koli drugega računalnika. Vse, kar potrebujete je, da ste član naše knjižnice. Prijavite se s številko vaše izkaznice in z geslom, s katerim dostopate do storitve Moja knjižnica na Cobiss+. Če ste član in še nimate gesla, se oglasite v knjižnici, kjer vam ga bomo dodelili.

Večer arhiv - oddaljen dostop

EbscoHost - servis, ki omogoča iskanje, pregledovanje, shranjevanje in tiskanje polnih besedil člankov z vseh znanstvenih področij (podatkovne zbirke Academic Search Elite, Business Source Premier, MasterFILEPremier, Newspaper Source in MEDLINE).
Oddaljen dostop

PressreaderZbirka PressReader vam omogoča bralno izkušnjo dnevnega časopisja v elektronskem okolju. Izbirate lahko med več kot 5.000 naslovi dnevnega časopisja in revij iz več kot 100 držav in v več kot 60 jezikih sveta. V slovenskem jeziku so dostopni: Večer, Dnevnik in Nedeljski.
Oddaljen dostop

IUS-info - portal z največjo zbirko pravnih informacij.

Dlib.si - Digitalna knjižnica Slovenije, spletni portal za dostop do slovenskega digitaliziranega znanja in kulturnih zakladov.

WorldCat - je največja mreža knjižničnih vsebin in servisov.

Kamra - digitalizirana kulturna dediščina slovenskih pokrajin.