Biblos, izposoja e-knjig

E-knjige si lahko izposojate preko sistema Biblos.

V tem kriznem času, ko knjižnica ni odprta, si lahko e-knjige izposojate tudi, če nimate poravnanih vseh dolgov (članarine in zamudnine).

Za izposojo e-knjig preko knjižnice potrebujete:

• uporabniško ime (akronim knjižnice + vaša članska številka) npr. SIKDRA0100123
  • geslo, ki ga pridobite v knjižnici (oz. ki ga uporabljate tudi za Mojo knjižnico)

Načini izposoje knjig

• preko spletne strani biblos.si si lahko e-knjige prenesete na vaš računalnik oz. bralnik;
  • preko aplikacije pa na pametne naprave (aplikacijo si naložite iz trgovine Google Play oz. App Store)
  • Za uporabo na osebnem računalniku priporočamo uporabo programa Adobe Digital Editions. Natančnejša navodila so dosegljiva na spletni strani www.biblos.si pod zavihkom Kako deluje.

Pravila izposoje e-knjig

• Naenkrat imate lahko izposojene do štiri e-knjige;
  • izposoja knjige vam poteče v roku 14 dni (se avtomatsko vrne) – če jo želite brati dlje, si jo morate ponovno izposoditi;
  • knjige lahko tudi predčasno vrnete in si izposodite nove.